Český porcelán Cibulák Vánoční ozdoba - ponožka

Kód: 10544B00001001P1
Novinka
Neohodnoceno
340 Kč –20 %
Český porcelán Cibulák Vánoční ozdoba - ponožka
340 Kč –20 % 272 Kč 225 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

CIBULÁK - nejklasičtější kolekce českého porcelánu, kterou vlastní většina českých domácností již celé generace. Český porcelán Dubí, Česká republika.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1500 ,-
Široký výběr produktů
Široký výběr zboží
na našem e-shopu

Detailní popis produktu

Vánoční ozdoba - ponožka
Kolekce: Cibulák


Rozměry: 9,5 x 3,5 cm

Materiál: porcelán

Myčka: ne
Mikrovlny: ne

Výrobce: Český porcelán a.s. Dubí

Doplňkové parametry

Kategorie: Ozdoby na vánoční stromeček
Záruka: 2 roky
Barva: bílá, modrá
Kolekce Český porcelán: Cibulák
Materiál: jemný porcelán
Motiv: Vánoce, květinový, ornamentální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie

Bylo to v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil od potomka nejstaršího místního rodu Floriana Waltera stavbu čp. 55 a na jejím místě, kde vystavěl manufakturu na výrobu majoliky a po deseti letech zavedl i výrobu porcelánu. Byl to původně mlýn s názvem Dolní lesní mlýn v dnešní Tovární ulici. Přesto, že p. Tschinkel byl jeden z nejbohatších průmyslníků v okolí, neustál ničivou krizi 80 let a 5. ledna 1885 se ocitl v konkurzu. Porcelánku prodal německé firmě O. C. Teuchert z nedaleké Míšně. Tato firma zavedla v získané továrně, kterou nazvala Filliale Eichwald der Meissner Ofen – und Porzellanfabrik Specialität: Meissner Zwiebel muster in allen Variationen, výrobu cibulákového porcelánu. Po 11 letech pro celní potíže (Dubí spadalo pod Rakousko Uhersko, tedy Vídeň) došlo k prodeji zavedené továrny průmyslníku p. Bernardu Blochovi, který ji dále provozoval pod názvem Eichwelder Porzellan – und Ofen – Fabrik Bloch & Co. Böhmen až do roku 1938, kdy se dostala pod správu Říše a od p. Blocha byla „vykoupena“ v r. 1942 a působila pod názvem Porzellan Fabrik Dr. Widera Eichwald.

V roce 1945 přešla pod správu českého státu, který ji provozoval pod národní správou, kterou do znárodnění v roce 1948 vedl český odborník z předválečného období p. Josef Šimek. Od tohoto období až do roku 1991 byla porcelánka národním podnikem a spadala jako závod pod různá seskupení, jako Spojené keramické závody Teplice, Duchcovský porcelán národní podnik, od roku 1958 pak pod koncern Karlovarský porcelán.