Český porcelán Slaměnka Mini miska Praha trojlístek 8 cm

Kód: 10212B000080A101
Neohodnoceno
200 Kč 165,29 Kč bez DPH
Dodání 1 - 2 týdny

Slaměnka - kolekce vyrobena na zakázku pro náročné zákazníky v Asii, proto je většina produktů ideální na jídla typu polévky Pho, nudle Ramen, Sushi. Okouzlující drobné modro-bílé kytičky podobné Cibuláku, které se s ním krásně kombinují. Český porcelán, Dubí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolekce: SLAMĚNKA
Osobní miska Trojlístek na odkládání čajového sáčku, citronu,...

Průměr: 8 cm

Myčka: ano
Mikrovlny: ano

Podglazurový dekor této kolekce je na porcelán nanášen ještě před glazurou a následně zapečen a je tedy absolutně odolný vůči mytí v myčce. Pod glazurou je porcelán ale i plasticky dekorován a jeho drobné vertikální linky podtrhují částečně geometrické spojnice mezi drobnými modrými květy. Středový květ nezapře orientální inspiraci. Proto je kolekce naprosto dokonalá pro použití v moderní a asijské kuchyni. Jeho elegantní křivky jej ale nechají zazářit například i v historizujících interiérech, jako jsou ty secesní a prvorepublikové.

Výrobce: Český porcelán, Dubí

Doplňkové parametry

Kategorie: Osobní misky
Záruka: 2 roky
Barva: bílá, modrá
Kolekce Český porcelán: Slaměnka
Materiál: jemný porcelán
Motiv: květinový

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie

Bylo to v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil od potomka nejstaršího místního rodu Floriana Waltera stavbu čp. 55 a na jejím místě, kde vystavěl manufakturu na výrobu majoliky a po deseti letech zavedl i výrobu porcelánu. Byl to původně mlýn s názvem Dolní lesní mlýn v dnešní Tovární ulici. Přesto, že p. Tschinkel byl jeden z nejbohatších průmyslníků v okolí, neustál ničivou krizi 80 let a 5. ledna 1885 se ocitl v konkurzu. Porcelánku prodal německé firmě O. C. Teuchert z nedaleké Míšně. Tato firma zavedla v získané továrně, kterou nazvala Filliale Eichwald der Meissner Ofen – und Porzellanfabrik Specialität: Meissner Zwiebel muster in allen Variationen, výrobu cibulákového porcelánu. Po 11 letech pro celní potíže (Dubí spadalo pod Rakousko Uhersko, tedy Vídeň) došlo k prodeji zavedené továrny průmyslníku p. Bernardu Blochovi, který ji dále provozoval pod názvem Eichwelder Porzellan – und Ofen – Fabrik Bloch & Co. Böhmen až do roku 1938, kdy se dostala pod správu Říše a od p. Blocha byla „vykoupena“ v r. 1942 a působila pod názvem Porzellan Fabrik Dr. Widera Eichwald.

V roce 1945 přešla pod správu českého státu, který ji provozoval pod národní správou, kterou do znárodnění v roce 1948 vedl český odborník z předválečného období p. Josef Šimek. Od tohoto období až do roku 1991 byla porcelánka národním podnikem a spadala jako závod pod různá seskupení, jako Spojené keramické závody Teplice, Duchcovský porcelán národní podnik, od roku 1958 pak pod koncern Karlovarský porcelán.