Gmundner Keramik Variation Rosa Snídaňová sada pro 2 osoby

Kód: 0277STSG06SET
Výprodej
1 hodnocení
6 210 Kč –29 %
0277STSG06SET Gmundner Keramik
6 210 Kč –29 % 4 350 Kč 3 595,04 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Klasika od Gmundner Ceramics: Každý kus ze série Geflammt je vyroben pomocí jedinečné umělecké a řemeslné techniky známé jako „flaming“. Barva se nenatírá, ale stříká na keramiku jemnou hadičkou. Na světě neexistuje žádná jiná společnost, která by tuto technologii ovládala. Každý kus je vyroben ručně a je skutečně jedinečný. Keramika Gmundner je vhodná i do myčky nádobí a mikrovlnné trouby. Gmundner, Rakousko

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolekce: Variation Rosa

Snídaňová sada pro 2 osoby

Sada obsahuje:

2 x Dezertní talíř

2 x Kávový šálek

2 x Kávový podšálek

Výrobce:  Gmundner Keramik

Myčka: ano

Mikrovlny: ano

Země původu: Rakousko

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní sady
Záruka: 2 roky
Barva: růžová
Kolekce Gmundner Keramik: Variation Rosa
Materiál: keramika
Délka (cm):
Šířka (cm):
Výška (cm):
Objem (ltr.):
Hmotnost (kg): 2,721

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jak dokládají písemné zmínky, tradiční gmundenská keramika vzniká v šikovných rakouských rukách už od roku 1492. Na základě archeologických nálezů od jezera Traunsee, na jehož břehu malebné městečko Gmunden leží, sahají kořeny výroby keramických nádob do minulosti ještě hlouběji. Gmundenská keramika je neodmyslitelně spjata s rakouskou kulturou už od dob monarchie.

Každý produkt je naprostý unikát a celá výroba probíhá přímo v manufaktuře. Dochází zde k formování hlíny, tvarování i malování keramiky. V dnešní době dílna čítá zhruba 130 zaměstnanců, z čehož se jich asi 40 věnuje samotné výrobě. Díky jejich zručnosti vyrábí manufaktura kolem 5000 kusů keramiky denně – a to všechno ručně.

Jedním z typických rysů originální gmundenské keramiky je nadčasový a velmi elegantní design. Nejznámějším motivem, jímž si produkty z dílny v hornorakouském Gmundenu vysloužily svou proslulost, je už po tři staletí plaménkový vzor. Kromě něj se zdejší keramika zdobí květinovým vzorem nebo motivem jelena.

Jestli se chystáte na cyklotoulky v oblasti Salzkammergut, doporučujeme využít i možnost prohlídky manufaktury v Gmundenu. V dílně dokonce nabízejí příležitost k tomu pomalovat si svůj kousek keramiky, a tak památka v podobě originálního suvenýru poslouží jako věčná vzpomínka na příjemnou letní dovolenou u našich jižních sousedů.