Goebel De Heem Letní květiny Váza

Kód: 67150021
Neohodnoceno
Značka: Goebel
15 390 Kč 12 719 Kč bez DPH
Dodání 2 - 3 týdny

ARTIS ORBIS – kolekce předmětů denní potřeby s reprodukcemi známých děl světových autorů.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1500 ,-
Široký výběr produktů
Široký výběr zboží
na našem e-shopu

Detailní popis produktu

Váza Letní květiny
Autor: Jan Davidsz de Heem
Kolekce: Artis Orbis

Nizozemská květinová zátiší v současné době zažívají renesanci - je to jedno z hlavních témat snad ve všech lifestylových časopisech. Objevují se tapety, záclony, polštáře i nábytek s květinovými vzory a módní průmysl klade na tento umělecký fenomén také velký důraz. Vázy, obrazy a mísy s motivy od de Heema následují tento životní styl a přináší dotek romantiky do každého domova. Stejně tak i doplňky a porcelán s jeho náměty v sobě kombinují klasiku a modernitu.

Jan Davidsz de Heem byl malířem zátiší a jedním z hlavních představitelů nizozemské barokní malby, kombinující lesk a harmonii barev s detailním pojetím zobrazovaných objektů: květin v celé jejich rozmanitosti, evropského i tropického ovoce, motýlů a hmyzu. Více jak stovka jeho nejlepších děl je k vidění v největších evropských galeriích jako je vídeňský Belveder, berlínské muzeum, mnichovská Alte Pinakothek, Rijksmuseum v Amsterdamu a Belgická královská muzea krásných umění.

Limitovaná edice: 999 kusů s certifikátem

Výška: 41 cm
Materiál: porcelán

Výrobce: Goebel, Německo

Doplňkové parametry

Kategorie: Vázy
Záruka: 2 roky
Barva: vícebarevná
Kolekce Goebel: Jan Davidsz de Heem
Materiál: tvrdý porcelán
Motiv: umění
Rozměry(cm): 27 x 27 x 41

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"Tradice není uchovávání popela, nýbrž šíření ohně“. Od založení podniku v roce 1871 znamená tradice u Goebel také nejvyšší nároky a kvalitu.

Celý příběh začal 30.ledna 1871 a u jeho zrodu stáli pánové Franz Detleff a Wiliam Goebel, díky nimž vznikla porcelánka WG nedaleko Cobburgu. 

Po roce 1905 se továrna WG spojila s porcelánkou Kaiser a byla počata éra expoertního rozachu. Porcelán a figurky této továrny se vozily o do daleké Ameriky.

V roce 1911 se Max Louis Goebel vrátil z pobytu v Americe a začal výrobu orientovat na luxusní umělecké kolekce.

V roce 1935 podepsal Franz Goebel smlouvu se svou sestrou Marii Innocentií Hummel a vznikla kolekce figurek Hummel, které jsou dodnes ceněn pro svou mistrovskou kvalitu malby. V této době byla továrna Goebel známa spíše pod názvem Hummelwerk.

Goebel, tradiční značka je dnes proslulá svými dekoračními artikly, kolekcemi, perfektními dárky pro všechny příležitosti – narozeniny, jubilea, šarmantní „dárek z cesty“, malé poděkování či prostě jen tak něco pro milého člověka.